KDE NÁS NAJDETE

Plzeňská 1972/158, Praha 5 – Smíchov

KALENDÁŘ AKCÍ PROSINEC

Co pro vás komunitní centrum připravuje

Většina aktivit probíhá dle předchozí domluvy s lektory. Snažíme se vytvářet skupinky, které se účastní programu dlouhodobě a pokud možno ve stejném složení. Kromě níže uvedeného programu provádíme cvičení, přednášky, výuku a doprovodný program v prostorách našeho komunitního centra a také v jednotlivých klubech seniorů, venkovních prostorách a domovech pro seniory.

Na všechny aktivity je nutné se předem hlásit.

PROSINEC JE PREZENČNĚ I DISTANČNĚ

NEMUSÍTE BÝT SAMI, BUĎTE S NÁMI

S NĚKTERÝMI SE JIŽ SETKÁVÁME NA GOOGLE MEET  A CHCEME SKUPINU ROZŠIŘOVAT. POKUD JEŠTĚ NECHCETE NA SKUPINOVOU AKCI VEN, ZAVOLEJTE NA NAŠE TELEFONNÍ ČÍSLO A POSKYTNEME VÁM POMOC PŘI ZŘÍZENÍ GOOGLE ÚČTU (POKUD HO JIŽ NEMÁTE), PŘIPOJÍME VÁS DO VYTVOŘENÝCH SKUPINEK  A UŽIJETE SI PŘEDNÁŠKU V POHODLÍ DOMOVA.

Žádáme všechny účastníky, aby v případě, že se setkají s člověkem, který je pozitivně testován na onemocnění Covid 19, se neúčastnili komunitních aktivit až doby, než bude v konkrétním případě znám postup hygienické stanice.

Žádáme všechny účastníky o dodržování rozestupů, dodržování běžných hygienických návyků, roušku mějte prosím nachystanou pro případ změny situace či vstupu do objektů. Nejdůležitější je však účastnit se akcí pouze pokud jste zcela zdraví. 

Při pobytu v komunitním centru žádáme o důsledné mytí rukou a použití dezinfekce, která je volně přístupná v prostoru KC. Dále žádáme o dodržování počtu možných osob na aktivitě . V případě zpřísnění hygienicko – epidemiologických pravidel žádáme o jejich dodržování. Tato pravidla pravidelně konzultujeme s hygienickou stanicí .

Pokud se dostanete do různých situací, tak mimo obvyklé tísňové linky, které řeší především urgentní záležitosti, je možné konzultovat nenadálé problémy na bezplatné seniorské lince  800 200 007. Také můžete navštívit jejich stránky www.necosestalo.cz. Zcela jistě tam naleznete zajímavé a užitečné  rady i tipy na neobvyklé situace.

4.12. 2020 15.00 Přednáška pro seniory „Nebojte se chodit k lékaři“

Stále častěji v současné komplikované době mnoho seniorů omezuje či zcela vynechává pravidelné návštěvy lékařů. Společné povídaní nad tématem, nám pomůže se oprostit od těchto obav. Zopakujeme si také všechna hygienická opatření a jejich důležitost při ochraně zdraví. KC Civitas, Plzeňská 158, Praha 5. Přednáška proběhne v komunitním centru za doporučených hygienických opatřeních. Dodržujeme pravidlo 3R (roušky, rozestupy, ruce) Nezapomeňte si prosím roušku.

 

7.12. 2020 10.00 Aktivní senior aneb plánujeme společně

Pojďte se s námi podílet na programu komunitního centra. Zapojte se do plánování programů a akcí v Centru aktivního stáří. I Vy můžete vést konkrétní aktivitu. KC Civitas, Plzeňská 158, Praha 5. Setkání proběhne v komunitním centru za doporučených hygienických opatřeních. Dodržujeme pravidlo 3R (roušky, rozestupy, ruce) Nezapomeňte prosím roušku.

8.12.2020 15.00 Relaxační techniky jako cesta ke zdraví

Nejen zdravá výživa ale i celkové ladění člověka tvoří jeden celek. Zastavme se a naučme se relaxovat mysl, pozitivně uvažovat, zkrátka zažeňme deprese a splíny. KC Civitas, Plzeňská 158, Praha 5. Přednáška proběhne v komunitním centru za doporučených hygienických opatřeních. Dodržujeme pravidlo 3R (roušky, rozestupy, ruce) Nezapomeňte prosím roušku

10.12.2020 10.00 Národní třídou nejen za kávou, ale i za zajímavou architekturou 1. poloviny 20. století

Od Národního divadla se vydáme na Jungmannovo náměstí po stopách kaváren první republiky, které byly legendárním centrem avantgardy. Ale řekneme si také, koho napadlo dělat oblíbené obložené chlebíčky. Ukážeme si stavby Osvalda Polívky, Oldřicha Starého, Pavla Janáka a dalších architektů. Sraz před Novou scénou na Národní třídě. Dodržujeme pravidlo 3R (roušky, rozestupy, ruce) Nezapomeňte si prosím roušku. Pří velké obsazenosti vyplánujeme  i další termín.

16.12. 2020 10.00 Uličkami Malé Strany II.

Na vycházce projdeme oblastí bývalých osad Újezd, Nebovidy a Trávník, které se nacházely až do 14. století před hradbami Malé Strany. Zastavíme se u komendy johanitů s kostelem Panny Marie pod řetězem a řekneme si, jak vznikal ostrov Kampa. Sraz na zastávce MHD Hellichova. Dodržujeme pravidlo 3R (roušky, rozestupy, ruce) Nezapomeňte si prosím roušku.  Pří velké obsazenosti vyplánujeme i další termín.

18.12. 2020 15.00 Vánoční svařáček

Společná vycházka vyzdobenou Prahou a snad budou otevřené i vyzdobené kostely. Půjdeme tam, kam nás nohy ponesou, společně se projdeme, popovídáme si a užijeme si společné předsváteční chvíle a dáme si u některého „okénka“ něco na zahřátí. Sraz na Malostranském náměstí. Dodržujeme pravidlo 3R (roušky, rozestupy, ruce) Nezapomeňte si prosím roušku.

Děkujeme vám za účast na aktivitách komunitního centra, za aktivní zapojení do komunitního života, děkujeme za všechny nápady a podněty, které jste mezi nás přinesli. Všem vám přejeme krásné svátky a do příštího roku hlavně kopec zdravíčka.

PRAVIDLA KOMUNITNÍHO CENTRA

Vystavení programu a objednávání na akce, vč. náhradníků

Kontaktování náhradníků na akce v případě uvolnění místa

Neúčast na akci bez omluvy

Všechny aktivity mají určitou kapacitu, při jejím překročení lze domlouvat náhradní termín s paní Šťastnou +420 703 437 664.

Na všechny aktivity je nutné se předem hlásit!

KONTAKT:
Hanka +420 703 437 664

ADRESA:
Komunitní centrum Civitas Plzeňská 1972/158, Praha 5 Smíchov

Děkujeme našim partnerům za spolupráci.