KALENDÁŘ AKCÍ SRPEN

co pro vás komunitní centrum připravuje

Většina aktivit probíhá dle předchozí domluvy s lektory. Snažíme se vytvářet skupinky, které se účastní programu dlouhodobě a pokud možno ve stejném složení. Kromě níže uvedeného programu provádíme cvičení, přednášky, výuku a doprovodný program v prostorách našeho komunitního centra a také v jednotlivých klubech seniorů, venkovních prostorách a domovech pro seniory.

Na všechny aktivity je nutné se předem hlásit.

4.8.2020 10.15 Podskalská celnice na Výtoni                                                               

Expozice v Podskalské celnici, unikátní renesanční budově se srubovým patrem, vystavěné v 16. století, nám nabídne možnost seznámit se s původním účelem stavby, místem vybírání cla z dřeva připlaveného do Prahy. Podskalská celnice zároveň představuje poslední připomínku starého Podskalí, dnes zcela přeměněné pražské čtvrti na břehu Vltavy. Sraz před budovou, Rašínovo nábřeží 412, Praha 2

 

 

5.8. 2020 10.00 Dům u Kamenného zvonu                                                                          

Retrospektivní výstava českého fotografa Antonína Kratochvíla představuje průřez vysoce expresivní, sugestivní fotografickou tvorbou jednoho z nejvýraznějších a nejvýznamnějších světových fotografů sociálního dokumentu a fotožurnalismu o povaze současné lidské společnosti. Působí na emoce, zneklidňuje, transformuje s rafinovanými účinky a přesně dávkuje cílenou rezonanci labyrintu podob lidskosti i její odvrácené tváře. Sraz před objektem, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1

 

 

6.8. 2020 9.00 Co si sami doma neuděláte

Výtvarné a kreativní tvoření pro každého. Dnes se budeme věnovat potisku triček. KC Plzeňská 158, Praha 5

 

 

 6.8. 2020 10.00  Smíchovský hřbitov Malvazinky

Na čtvrtém největším hřbitově v Praze je pohřbena řada významných osobností. Na vycházce najdeme hroby Jana Janského, Ference Futuristy, Emana Fialy, Františka Vláčila, Emanuela Pocheho a dalších.

Sraz před hlavním vchodem – U Smíchovského hřbitova 1, /autobus 137 jede od metra B stanice Anděl, východ Na Knížecí, vystoupit na zastávce autobusu Malvazinky, dále pokračujte asi 10 min. pěšky

 

 

7.8. 2020 9.00 Skalničková zahrada

Vycházka do Prokopského údolí, kde uvidíme unikátních 2.000 skalniček, alpinek a dalších dřevin. Zahrada se nachází v 80 let staré zahradě opečovávané rodinou Haladů. Sraz u autobusu č.120 Anděl-Knížecí v 9.00 hod.

 

 

7.8. 2020 9.30 Kolem Úval                                                                    

Vycházka kolem malého města na Praze východ. Společně projdeme z velké části v lesním porostu místa jako jsou koupaliště, Prokůpkův mlýn, novou moderní rozhlednu, z výšky pohlédneme na jedno z možných rodišť Arnošta z Pardubic, dále kostel Zvěstování Páně a případně i technickou památku Děvět kanálů. Také lze navštívit zcela nový místní pivovar. Sraz v 9.30 na nádraží v Úvalech. Odjezd vlaku z Masarykova nádraží v 9.00, koridor S1. Až do Klánovic všem platí PID.                                                                                                                                                        

 

 

10.8. 2020 9.00 Prokopské údolí                                                                                                    

 jedna z dalších oblíbených vycházek, ale tentokrát včetně vrchu Děvína a okolních kopců zvaných Dívčí  hrady. Sraz v 9.00 hod. metro Radlická, venku před vestibulem.

 

 

11.8. 2018 11.00 Příběhy lidí a domů na Novém Světě                                                  

procházka romantickým zákoutím Prahy s návštěvou (pokud nám bude situace přát) jednoho malého místního domečku, kde byla otevřena malebná kavárnička s výhledem do zahrady a na potok Brusnici. Sraz u Lorety

 

 

13.8.2020 10.00 Bubeneč – I. část:  Od Pelléovy vily k Místodržitelskému letohrádku

Projdeme se jednou z prvních vilových čtvrtí v Praze, uvidíme stavby Jana Kotěry, Dušana Jurkoviče, Maxe Spielmanna, Josefa Zascheho  a dalších známých architektů. U Místodržitelského letohrádku si připomeneme slávu Stromovky. Řekneme si něco také o bohaté a rozvětvené rodině Petschků. Sraz: před Pelléovou vilou, Pelléova 10, Praha 6 /ze stanice metra A Hradčanská asi 7 min./.

 

13.8. 2020 9.00  Malvazinky a hrobka mistra Karla Gotta.

Ještě jednou vycházka do tichých a stinných míst. Sraz u autobusu č.137 Anděl-Knížecí. v 9.00 hod.

 

14.8. 2020 9.00 Skalničková zahrada

Vycházka do Prokopského údolí, kde uvidíme unikátních 2.000 skalniček, alpinek a dalších dřevin. Zahrada se nachází v 80 let staré zahradě opečovávané rodinou Haladů. Sraz u autobusu č.120 Anděl-Knížecí v 9.00 hod.

 

14.8. 2020 13.00 Trojský zámek

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou: je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Velkolepé domy uprostřed nekonečných zahrad jej uchvátily natolik, že se rozhodl přenést kousek „Věčného města“ do své rodné země. Sraz před vstupem do areálu, U Trojského zámku 4/1 Praha 7 Troja

 

 

Žádáme všechny účastníky o dodržování rozestupů, dodržování běžných hygienických návyků, roušku mějte prosím nachystanou pro případ změny situace či vstupu do objektů. Nejdůležitější je však účastnit se akcí pouze pokud jste zcela zdraví. 

PRAVIDLA KOMUNITNÍHO CENTRA

Vystavení programu a objednávání na akce, vč. náhradníků

 • Program budeme vystavovat pouze na webové adrese www.kcpraha.eu.
 • Objednávání je možné mailem na adrese: stastna@nase-budoucnost.cz, nebo na telefonním čísle 703437664, od 9 – 17 hodin a to formou sms, nebo telefonicky.
 • AKCI POVAŽUJTE ZA ZAREZERVOVANOU PRO VÁS V PŘÍPADĚ POTVRZENÍ Z NAŠÍ STRANY.
 •  V současné době je možno se v první vlně přihlásit na dvě akce (mimo pravidelné kurzy v komunitním centru). Po uspokojení širšího množství účastníků, je možno se dohlásit i na akce další, o možném volném místě se informujte či rezervujte u paní Šťastné.
 • V případě naplnění kapacity na akce (zjistíte na www.kcpraha.eu), je možné se nahlásit, jako náhradník (akce opakujeme).
 • Pokud kapacita náhradníků přesáhne únosnou mez, nebudeme přijímat ani tyto rezervace.
 • Jiné způsoby objednávání nebudou akceptovány.

 

Kontaktování náhradníků na akce v případě uvolnění místa

 • V případě uvolnění místa na akci budeme kontaktovat náhradníky.
 • Komu se dovoláme prvnímu, nabídneme tuto kapacitu.

 

Neúčast na akci bez omluvy

 • Pokud na akci bez omluvy nedorazíte, znemožníte tak účast jiným zájemcům.
 • Nám se vrací od náhradníků na akce negativní reakce, že jim neřekneme o volných místech a nemůžeme uspokojit jejich seriózní zájem.
 • Účastníky, kteří se z akcí řádně neomluví, nebudeme brát  jako náhradníky na další akce.

 

Všechny aktivity mají určitou kapacitu, při jejím překročení lze domlouvat náhradní termín s paní Šťastnou +420 703 437 664.

Na všechny aktivity je nutné se předem hlásit:

KONTAKT:Hanka +420 703 437 664
ADRESA: Komunitní centrum Civitas Plzeňská 1972/158, Praha 5 Smíchov

Děkujeme našim partnerům za spolupráci.

CJ_logo_200_cmyk